Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Slevy v dopravě

Autor Olga Adámková
Předmět Slevy v dopravě
Dotaz Děkuji za předešlou odpověď, přece jen bych doplnila. Ano , neni to nový problém, ale pro invalidní důchodce dost zásadní. Uvádíte k Ztp: Slevy pro osoby se zdravotním postižením jsou pro ty občany, kteří mají problém s mobilitou a nemohou používat veřejnou hromadnou dopravu. To jsou ti lidé, kteří mají přiznaný průkaz ZTP nebo ZTP/P. Proč tedy je sleva na ZTP, když ten prukaz maji lide, kteři nemohou použivat veřejnou hromadnou dopravu? A tedy starobni duchodce je brán jak? A k vaši odpovědi: Není vůbec známo, kolik je lidí, kteří pobírají ID III. stupně a současně nemají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Proto zatím nikdo nenavrhl nějakou úpravu, protože i administrace by byla složitá. Dříve nebylo složité , aby slevu lidé ve 3 stupni ID využivali. Nemyslím si, že by tedy šlo o problém v administrativě, ale že na tyto lidi se prostě zapomnělo. Přitom jejich důchod je mnohdy nižší než těch ve starobnim důchodu. A kolikrát nemaji jinou možnost jak se dostat k odbornému lékaři , než jet tou hromadnou dopravou. Co tedy můžeme udělat pro lidi invalidni, aby se jim sleva vrátila?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Adámková,

tento problém se snažím řešit, ale není to tak jednoduché. Řešení bude chvíli trvat.

S pozdravem Václav Krása