Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sleva na vlak

Autor Martin
Předmět Sleva na vlak
Dotaz Zdravim.Pane Kraso..kdysi davno od devadesatych let meli ID slevu na vlak 50% ktera jim zanikla nejspise Kalouskovym vynosem na sklonku 2012 roku.Jestli meli nekdy slevu na autobus to nevim ale urcite to nebylo po roce 1996 to bych si pamatoval.Nechapu pak o cem ochazejici ministr mluvi o cem o jakych benefitech ze maji k vstahu k invalidite.Pokud je my znamo i ti ID 1 maji mit na slevu vetsi pravo nez plosne davat slevu studentum ci seniorum

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

je to tak, že držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají slevu na jízdném. Problém, který je uváděn ministerstvem dopravy spočívá v tom, že dopravci veřejné dopravy by neuměli rozeznat kdo pobírá jaký stupeň invalidního důchodu a museli by kontrolovat rozhodnutí o poskytnutí důchodu. Věk se rychle identifikuje.  

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.