Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

sleva na jízdném pro invalidy 1 a 2 stupně invalidity.

Autor Jiří Kačírek
Předmět sleva na jízdném pro invalidy 1 a 2 stupně invalidity.
Dotaz

Vážený pane Kráso,četl jsem v deníku Metro,že budou rodiče dětí do tří let jezdit MHD zadarmo,je to hezké ALE------invalidi mají slevu na jízdném jen pokud mají přiznanou invaliditu 3 stupně.Já se ptám proč nemají slevu na jízdném i invalidi kteří mají jen 1 a 2 stupeň oni jsou méněcení???V pražské MHD jezdí zdarma důchodci nad 70 let,děti do 15 let,ale invalidi kteří mají 1 a 2 stupeň jezdí za plné jízdné je to hodně nespravedlivé neboť právě tyto důchody jsou hluboko pod hranicí chudoby.Proč by tito lidé nemohli jezdit alespoň za polovic oni jsou méněcení???Děkuji za odpověď s pozdravem Kačírek Jiří-důchodce.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kačírku,

osoby, které vlastní průkaz ZTP nebo ZTP/P mají slevu na jízdném. nejde slevu přiznat osobám pobírajícím invalidní důchod, protože by se těžko prokazovalo při koupi jízdenek. proč Praha preferuje některé skupiny při slevách MHD opravdu nevím a je třeba se obrátit na vedení hl. města Prahy.

S pozdravem Václav Krása