Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sleva

Autor Jarmila Knobová
Předmět Sleva
Dotaz

Dobrý Den, má známá je držitelkou průkazu ZTP/P a jezdí občas autobusem když má někoho kdo jí do něj pomůže, jelikož je na vozíku. Jednou se nám stalo, že jí autobusový dopravce provozující vnitrostátní linku poskytl slevu ZTP jen 60 procent místo 75 procent. Jak se lze takovému jednání bránit? Kdo s tím může něco udělat? Myslím si, že je to sprosté již jen z toho důvodu, že řidič se nezvedl a ani se nezajímal o to jestli může nějakým způsobem pomoci při nakládce, vozidlo bylo bariérové a řidič měl značné výhrady k přepravě osoby na vozíku, přestože jsem si známou naložila sama a vozík umístila v prostoru pro kočárky.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Knobová,

je nezbytné podat stížnost na provozovatele autobusové dopravy, případně na KÚ, který uděluje licence na vnitrostátních linkách. Na KÚ se jedná o odbor dopravy.

S pozdravem Václav Krása