Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rucni nakladka

Autor Pavel Ruzicka
Předmět Rucni nakladka
Dotaz Dobry Den,nekdo zde psal ze nas CD i pres objednani nakladaji rucne. Bohuzel i ja mam podobne zkusenosti,je velmi vysilujici se pri kazde ceste hadat s vlakovym personalem o tom ze tu plosinu opravdu potrebuji a ze se nehodlam nechat tahat rucne. Mam zkusenost i z regionovy kde jsou sklopne desky ze mnohdy personal proste ony desky odemykat nechce. Nutno podotknout kdybychom plosinu nepotrebovali neobjednavali bysme cestu. Nadruhou stranu lze CD pochvalut ze porizuji bezbarierove vozy narozdil od autobusovych dopravcu. Stale je u nas bohuzel doprava pro vozickare problem. Primlouval bych se tez za zkraceni lhut pro objednavku nalozeni pomoci mobilni plosiny nebo pro nalozeni pomoci zvedaci plosiny u vlaku kde jsou pravidelne razeny vhodne vozy. Rad bych Vas informoval ze Regiojet uz ma plosiny u vsech vlaku a pro jeji pouziti nevyzaduje objednavku predem!!!Vozickar si koupi pouze jizdenku s mistenkou a jede,pripadne se na nastupisti informuje ma-li vlak volna mista a v pripade ze ano muze tez jet hned. Troufam si tvrdit,ze Regiojet velmi razantne zlepsil sve sluzby pro vozickare,byt stale chybi vhodne kupe ale vsem kterym to dovoluke zdravotni stav personal pomuze premistit se na sedadlo do kupe,ale mohu potvrdit ze i cesta v nastupnim prostoru je pomerne prijemna.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Růžičko,

děkuji Vám za informaci. Vlakem příliš často jenejzdím a jsem tak rád, za takovéto podněty. Informaci předám ČD, bez uvedením Vašeho jména.

S pozdravem Václav Krása