Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozšíření slevy 75% na jízdném pro všechny osoby v ID.

Autor Jaroslav Tvrdík
Předmět Rozšíření slevy 75% na jízdném pro všechny osoby v ID.
Dotaz Dobrý den pane Kráso, vím přesně, jak to je se slevou a příspěvkem na mobilitu pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P. Sám jsem 4 roky hendikepován po CMP s následkem parézy poloviny těla ve III. stupni ID. Při žádosti o prodloužení platnosti mně byl průkaz ZTP odebrán. Proti rozhodnutí jsem podal odvolání ke KSSZ. Po několika měsících zatím bez jakéhokoli výsledku. Mezi tím začala od září platit vládní vyhláška o citované plošné slevě 75% na jízdné. Po 1.čtvrtletí platnosti jsou k dispozici konkrétní výsledky a tedy dopady na státní rozpočet. Pokud je mi známo, tak celková náhrada pro všechny dopravce se zatím drží pod plánovaný objem financí. Domnívám se, že celkový počet osob se ZP v ID, jenž nejsou studenty a jsou věkem pod 65 let, a nemají nárok na průkaz ZTP nebo ZTP/P, není tolik, aby byl výrazně zatížen státní rozpočet. Mým cílem je pomoct lidem v ID, na které se v nařízení vlády zapomnělo a umožnit jim o něco lepší život. Jedná se pouze o úpravu vládního nařízení, tak věřím, že se schválení nebude nijak výrazně komplikovat. Za tímto účelem budu kontaktovat pana premiéra a dotčené ministry. S pozdravem Jaroslav Tvrdík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tvrdíku,

doporučuji Vám, abyste se obrátil s Vaší žádostí na pana ministra dopravy Ťoka a paní ministryni financí Schillerovou.

Ještě jednou Vám sděluji, že toto není diskusní klub, ale poradna. Takže pokud nebudete mít dotaz a budete chtít se mnou diskutovat, tak ne prosím na tomto fóru.

S pozdravem Václav Krása