Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozměry parkovacího místa pro osoby ZTP

Autor Jaroslav Mánek
Předmět rozměry parkovacího místa pro osoby ZTP
Dotaz

Dobrý den,jsem vlastníkem a řidičemosobního vozidla označeného dle vyhlášky ZTP ,parkovacím průkazem,poplatek za vyhražené místo blízko místa bydliště jsem uhradil.Ptám se na rozměry ,zejména šířku parkovacího místa .V souvislosti s jinými dopravními předpisy se píše bočním odstupu od vozidla ZTP 1.40 m.Proto se ptám jaké rozměry musí mít parkovací místo pro vozidlo označené užívané a osobou ZTP v ulici na sídlišti které je pro revitalizaci v ro roce 2015. Děkuji za odpověď.Ing Jaroslav Mánek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mánku,

pokud Vám obec povolila zřízení parkovacího místa před Vašim bydlištěm, tak parkovací místo je vždy podélně k chodníku. Jeho rozměry jsou, podle vyhlášky č. 398/2009 Sb., 3 m na šířku a 7 m na délku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji