Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rezervační systém

Autor Božena ŠIMKOVÁ
Předmět Rezervační systém
Dotaz Dobrý den, dp města Ostrava má v úmyslu zavést rezervační systém. Dle mne je to krok zpět Můj názor ze zkušeností:Mám potřebu se k tomuto vyjádřit: Je to nesmysl, další zátěž a nesvoboda pro vozíčkáře... Vyjíždíme ven dle aktuálního zdrav.stavu-který je měnný, dle možností spolupráce rodiny(dopomoc připravit vozíčkáře ven-oblékání), dle počasí které je velmi nestabilní. Nyní budeme zaměstnávat sebe či své blízké rezervací na jízdy. Nebudeme mít možnost změny rozhodnutí dle subjektivního i objekt.stavu okolností. V roce 14 jsem vyzkoušela rezerv. systém ČD. Vždy mi cestu schválili. Skutečností bylo že plošiny nefungovaly. Viz čl ve Vozce.:-) Rezervační systém tzv.na prd Dnešní mladé maminky mají moderní, odlehčené kočárky a můžou si nastoupit do obyč.tram s dopomocí jiných cestujících. My tahaly v éře předrevoluční jo těžké kočáry. Ano je jiná doba, moderní vozový park, větší nároky na cestování A POHODLNOST! Vozíčkáře nebylo vidět byli uklizeni v ústavech, že by návrat.............? Čerpají se penízky na bezbariérovost a nakonec budeme muset bojovat o místo ve vozech Měla jsem ve čt divný pocit když mi řidička sdělila že ve voze jsou už 2 kočárky tudíž mám počkat na další tram spoj. Tož tak ve zkratce... S pozdravem Šimková Prosím Vás o Váš názor.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimková,

konzultoval jsem Váš dotaz s paní Ing. D. Lanzovou, která je odbornicí na dopravu v NRZP ČR a nedošli jsme k přesvědčení, že rezervační systém je špatný. Má svoje výhody i nevýhody. je třeba však konstatovat, že bezbariérové spoje nejsou určeny pouze pro osoby se zdravotním postižením, ale také pro maminky s kočárky. je logické, že když jsou v diopravním prostředku například dva kočárky, takže osoba na vozíku musí počkat na další spoj. Nějaké upředňostňování v takovém případě by nebylo správné.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji