Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazka v MHD

Autor košinarová
Předmět průkazka v MHD
Dotaz

Dobrý den děkují za odpověd ještě mám prosbu to že na označeném místě mají přednost jsme si myslely,ale nám se jedná o neoznačená místa v autobuse když cestujeme s klientama a není volné místo zda máme právo požádat cestující o uvolnění místa pro klienta s touto průkazkou podotýkám,že by cestu neustáli my jako doprovod samozřejmě stojíme vždy když místo není,ale zdálo se nám,že když je tato průkazka vystavena tak se vztahuje i na to,že si má právo klient sednout.Děkují moc za odpověd S pozdravem Košinarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Košinarová,

žádný zákon nic takového nepředepisuje. Předpokládá se obyčejná lidská slušnost.

S pozdravem Václav Krása