Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP-ZTP-P

Autor Domes Jiří
Předmět Průkaz ZTP-ZTP-P
Dotaz

Dobrý den .Chtěl bych tímto poukázat jak někteří lidé zneužívají průkazů ZTP ZTP\P.Bylo by vhodné aby držitel průkazky a zároven i označení na autě se mohl kdykoliv proukázat že je jeho držitelem.Kdyby policie kontrolovala majitele průkazů zda opravdu patří tomu kdo v autě jede,bylo by to snažší pro všechny.Pokud by řidič neoprávněně použil a zneužil Průkaz a Označení ZTP-\P ihned by musel zaplatit velkou pokutu,navíc za neoprávněné použití by bylo vhodné průkaz i označení odebrat.Potom by si každý rozmyslel jestli nám bude zneužívat naše výhody.P.S.na parkovišti přijel pán v drahém autě,vytáhl označení jezdce a šel si koupi zmrzlinu,potom jezdce schoval,a spokojeně odje.já musel čekat až zdraví člověk se uráčí a s usměvem odcestuje dál. Jirka Domes Kroměříž

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Domesi,

označení O1 je vázáno na průkazku ZTP, případně ZTP/P. Policie, ale dokonce i pracovníci parkovišť, mají kdykoliv možnost zkontrolovat, zda osoba, která se prokazuje označením O1 či O2 má také zároveň přiznanou průkazku ZTP nebo ZTP/P. Bez prokázání průkazkou ZTP nebo ZTP/P je označení O1 neplatané. Pokuta za zneužití tohoto označení je minimálně ve výši 5000,- korun, což není tak málo. Měl jste na to okamžitě upozornit pracovníka parkoviště.

S pozdravem Václav Krása