Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP v MHD

Autor Kšinarová Šárka
Předmět průkaz ZTP v MHD
Dotaz

Dobrý den mám dotaz zda  klient s průkazkou ZTP lomeno p uplně plnou má právo na místo v MHD jestli my jako doprovod můžem po lidech chtít aby uvolnili místa k sezeni nebo je to jen dobrá vůle těch cestujicích.Děkují za odpověd S pozdravem Košinarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Košinarová,

držitel průkazu ZTP/P má nárok na vyhrazené sedadlo v prostředcích hriomadné dopravy. To znamená, že pokud by na tomto sedadle seděla osoba bez průkazu, tak musí toto sedadlo uvolnit. Toto se však nevztahuje na doprovod.

S pozdravem Václav Krása