Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PRŮKAZ ZTP a DÁLNIČNÍ ZNÁMKA

Autor Alena
Předmět PRŮKAZ ZTP a DÁLNIČNÍ ZNÁMKA
Dotaz

DOBRÝ DEN, MŮJ 5LETÝ SYN DOSTAL PRŮKAZKU ZTP ( MIMOŘÁDNÉ VÝHODY II.STUPNĚ).

CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT ZDA JE PRAVDOU, ŽE PRŮKAZKY ZTP NAHRAZUJÍ DÁLNIČNÍ ZNÁMKU? NĚKDE SE UVÁDÍ, ŽE ANO NĚKDE O TOM NENÍ ZMÍNKA. JEZDÍME SE SYNEM DO FN MOTOL A DÁLNIČNÍ ZNÁMKU POTŘEBUJEME SKORO KAŽDÝCH 14 DNÍ. DĚKUJI ALENA

TOTO JSEM NAŠLA NA NETU: Dále může být držitelům průkazů ZTP a ZTP/P poskytnuta sleva poloviny vstupného na divadelní a filmová představení, koncerty a jiné kulturní a sportovní podniky. Při poskytování slevy držitelům průkazu ZTP/P se poskytne sleva poloviny vstupného i jejich průvodci. Průkazy ZTP a ZTP/P nahrazují dálniční nálepku.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

samotná průkazka ZTP vůbec nenahrazuje dálniční známku. Musíte ještě požádat o označení O1, podle § 67, zákona o provozu na pozemních komunikacích. Upozorňuji Vás, že označení O1 opravňuje k jízdě po dálnicích bez dálniční známky pouze, pokud se jízda koná v souvislosti s držitelem označení O1. Ve Vašem případě, pokud se jízda týká Vašeho syna. Označení O1 je přenositelné.

S pozdravem Václav Krása