Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Milan Chadima
Předmět průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den Můj dotaz se týká osobního průkazu ZTP zda se uvažuje o tom, aby měl také evropský formát jako parkovací průkaz pro ZTP. Ptám se z důvodu používání toalet v zahraničí / hotely,čerpací stanice, obchodní centra, atd / prostě mít se jak prokázat. Když ukážu průkaz ZTP ČR tak nikdo neví o co jde a musím pracně vysvětlovat. Děkuji a hezký den....Milan Chadima

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Chadimo,

parkovací průkaz je dneska možné použít i v zahraničí, a to pro parkování na vyhrazených parkovištích. Každý stát má jiný systém průkazů OZP, a tudíž nelze předpokládat, že by v nejbližší době došlo k dohodě v rámci EU o jednotném průkazu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji