Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Radka
Předmět průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera 5 let, je držitelkou karty ZTP, mužů se zeptat, zda me tato karta opravňuje jezdit po dálnicích bez dálniční známky.? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

slevu na dálničních poplatcích, a to na území ČR, má pouze držitel parkovacího průkazu a nikoliv držitel průkazu ZTP či ZTP/P.

Je tedy potřeba si vyřídit parkovací průkaz, a to na obci s rozšířenou působností.

Vozidlo lze označit parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením pouze v případě, řídí-li vozidlo nebo je-li ve vozidle přepravována osoba, která je držitelem parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji