Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prukaz ZTP

Autor Jana Nová
Předmět Prukaz ZTP
Dotaz Dobrý den pane Kráso mám dotaz ohledně parkovacího prukazu včera jsem si byla dát vyměnit starý za noví i kartičku ZTP vše udělali ochotně bez problému ,ale bylo mě řečíno že parkovací prukaz noví platí i v zemích Evropské unie jelikož jezdím do lázní na Slovensko a Madarsko tak se chci ujistit u vás jeli to opravdu tak neboť starý prukaz platil jen na dálnici u nás a na Slovensko jsem vždy kupovala známku děkuji přeji hezký den Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

úředníci Vám řekli pravdu. parkovací průkaz skutečně platí pro celou EU. parkovací průkaz Vám umožňuje zaparkovat na vyhrazených parkovištích, případně, podle místní úpravy dopravních značek, Vám umožňuje i na místech, kde je to ostatním vozidlům zakázáno. parkovací průkaz však nezajišťuje osvobození od dálničních poplatků a dalších poplatků. To zajišťuje v každé zemi průkaz OZP, u nás je to průkaz ZTP a ZTP/P. V Rakousku mají sedmistupňový průkaz a pouze až od určitého stupně průkazu lze uplatňovat určité slevy. Takže musíte mimo ČR platit dálniční poplatky a mýtné poplatky. Nejste od nich osvobozena.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.