Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosím o radu či názor jak postupovat

Autor musil miroslav
Předmět prosím o radu či názor jak postupovat
Dotaz Vážený pane Krása.I když stále není rozhodnuto,zda mě zustane či ne prukaz ZTP,přehazují si to jak horký brambor,tak tu mám ještě jednu záležitost v případě,že neuspěji ve výše uvedených řádcích.Snad se vyjádřím srozumitelně.MHD změnilo tarif jízdného a tak by mě zajimalo ,zda mám narok na slevu jednorázových jízdenek,jsem PID 3 stupně od I.I.2O1O,MHD mě nedokáže vysvětlit čím se mám prokázat,že je tomu tak,stačí mě k tomu jen oznámení které mám a nebo je k tomu potřeba ještě něco jiného.Lidově řečeno,mám v tom již guláš co pokládají za PID 3 stupně a čím se prokázat. Děkuji za radu. Musil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane musile,

obávám se, že bez průkazu ZTP nebudete mít na slevu nárok. Průkaz ZTP je potvrzení o tom, že daná osoba má potíze v mobilitě či orientaci. ID III. stupně charakterizuje člověka, který má sníženou schopnost pracovat o více než 70 %, ale nemusí mít potíže s mobilitou či orientací.

S pozdravem Václav Krása