Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu ,

Autor Lenka Rapantová
Předmět Prosím o radu ,
Dotaz Dobrý den,pane Kráso prosím o radu. Jsem zdravá a matka pěti dětí, syn 19let nastoupil v listopadu do firmy Haniwel Aerospace Hlubočky, dcera 17 je ve třetím ročníku na gymnáziu, další dvě dcery dojíždí do Bruntálu 4a5 třída obě s výborným prospěchem syn 4roky - chodí do mateřské školky. Po mateřskér jsem sehnala tříměsíční brigádu - dělník pro město u OU. Manžel je po špatné operaci nohy - kulhá v částečném důchodu /zdravotních komplikací je více/. Jeho příjem je 6662 kč. V listopadu jsem požádala o dávku hmotné nouze MU Bruntál mi tuto přiznal 4800 za listopad a 5400 za leden . Syn už asi 2roky přechodně pobývá v Dobromilicích u mé matky a finančně se zde podílí dům bude jeho. V lednu jsem o dávku Hmotné nouze požádala znovu na Úřadu práce - úřednice mi sdělila že potřebuji potvrzení o přechodném pobytu syna , na obci mu řekli , že přechodný pobyt neexistuje - požádal o trvalý pobyt . Znovu jsem tedy jela na úřad - chtěli doložit žlutou kartičku - syn mi ji dovezl, další cesta na úřad a sdělení - o změnu zažádal v lednu jděte domů zavoláme Vám . NIKDO se neozval cesta stála 63korun . Kromě manželova důchodu pobírám přídavky v celkové výši 2420 korun to je vše . Práci hledám , jsem švadlena s 10lety praxe v lednu jsem byla na dvoudenní noční brigádě v Kauflandu , k pohovoru na tři volná místa se nás do této firmy dostavilo 80 nezaměstnaných. Manžel každý měsíc kontaktuje okolo sedmi míst - zatím neúspěšně . Vůbec nevím co dál - až na internetu jsem si našla , že jsem měla předložit papír ,že se syn podílí na nákladech domácnosti jinde . Občanský průkaz si tedy měnil zbytečně . Přestože hledám práci - dostávám záporné odpovědi . Dojíždění dcer do školy mě denně stojí 86 korun . Už skutečně nevím jak dál prosím můžete mi poradit ?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ropantová,

předal jsem Váš dotaz poradně NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

 

Obdržela jsem k vyřízení váš dotaz. V nejbližším možném termínu vám odpovím. Ale z hlediska možnosti probrat záležitost s případným doplněním problému by bylo vhodné, abyste mi buď zavolala/nejlépe úterý  7.2. 2012 v 10:00  až 11:00 a nebo prostřednictvím e mailu sdělila svůj telefon a já vám zavolám.

Zatím vám mohu vřele doporučit, abyste se obrátila se stížností na svojí konkrétní situaci na Ministerstvo práce  a sociálních věcí ČR. Stížnost vám jsem ochotna zkontrolovat.

Zatím tolik a jsem s pozdravem.

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7