Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prokopová

Autor Blanka
Předmět Prokopová
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obracím se na Vás s dotazem, zda mohou měsští strážníci nechat odtáhnout vozidlo s viditelným označením ZTP. Několikrát jsem z různých medií slyšela, že ne, ovšem strážníci v Teplicích jsou toho názoru, že pokud je vozidlo postaveno špatně, mohou tak učinit. Chtěla jsem zaparkovat včera před poliklinikou v Teplicích, z nedostatku místa jsem zajela do vedlejší ulice, kde jsem nechala auto tak trochu zasahující do křižovatky. Podotýkám, že nikoliv frekventované a opravdu jen asi 20 cm zasahovalo do ohbí vozovky. Vozidlo bylo odtaženo, protože jsem na něm víceméně závislá (jsem po operaci mozkového nádoru a mám špatnou stabilitu)tak jsem byla nucena za odtah zaplatit aby mi bylo vydáno. Loni mi byl, i přez mé těžké postižení, odebrán plný invalidní důchod a mám jen bývalý částečný, což je 6.400,- Kč a částka za odtah 1320,- je pro mě opravdu moc, jsem sama a po odečtu peněz za bydlení mi zbývá 2000,-Kč na živobytí. Mám nějakou naději získat, pokud strážníci porušili zákon, tyto peníze zpět? Děkuji za odpověď. Blanka Prokopová Litoměřická 8 Teplice

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Prokopová,

žádný právní předpis nestanoví, že není možné odtáhnout vůz označený značkou O 1. Je to tak, pokud takto označené auto stojí na zákazu stání, není důvod jejj odtahovat, protože neporušuje zákon. Existuje určitá tolerance při nestandardním parkování takto označených vozů. Pokud však parkující auto, označené O 1, je překážkou plynulosti silničního provozu, je zpravidla odtaženo. Myslím si, že toto bude argumentace strážníků ve Vašem případě. Máte asi malou šanci získat peníze zpět, protože strážníci žádný předpis neporušili.

S pozdravem Václav Krása