Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prkování pro ZTP/P

Autor Evžen Kokeš
Předmět prkování pro ZTP/P
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

měl bych dotaz ohledně parkování pro ZTP/P.Mám vydaný parkovací průkaz pro ZTP/P-město Plzeň.Parkuji na vyhrazených místech.Nyní jsem zaparkoval na parkovišti města Plzně-v zóně B.Dostal jsem botičku a pokutu 300 Kč s tím, že na IP 13 C mám parkovat max. 3 minuty.Manželku mám na vozíčku.Policie mi napsala do pokuty číslo mé parkovací karty,takže o ní věděla.Upozorňuji,že jsem zaparkoval u mého bydliště.Je postup policie správný?

S pozdravem

E.Kokeš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kokeši,

domnívám se, že postup policie nebyl správný. Nevyznám se v Plzeňských parkovacích zónách. Doporučuji podat stížnost k Radě města Plzně, protože se jedná pravděpodobně o městské strážníjky, kteří spadají do kompetence Plzeňské radnice.

S pozdravem Václav Krása