Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na opravu motorového vozidla

Autor Barbora Polachová
Předmět Příspěvek na opravu motorového vozidla
Dotaz Dobrý den,mám dotaz jak se vztahuje příspěvek na OPRAVU motorového vozidla? Byla jsem na úřadě si podat formulář a dodala jsem výpis se servisu o jakou opravu se jedná.Na to mě byla hned předána informace,že si napřeď musím auto nechat opravit na svý náklady a pak teprve podle toho mi příspěvek mohou poskytnout,ale také to není jisté,že ho dostanu.Nemohla jsem uvěřit svým uším,protože žádné peníze v hotovosti nemám a měla jsem zato,že mám nárok na opravu do 60 000 kč.Vůbec nevím co mám dělat,protože si půjčit nikde nemohu a auto je nutné opravit. Myslela jsem,že je postup skoro stejný,jako když si žádáte o zakoupení motorového vozidla. Děkuji za odpověd a jsem s pozdravem Polachová Barbora

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Polachová,

bohužel je to tak, že úřad rozhoduje o výši příspěvku. Zpravidla však postupuje tak, že rozhodne o výši částky a zašle částku na účet žadatele. Doporučuji Vám dohodnout se se servisem, aby Vám udělal fakturu před opravou tzv. proforma fakturu a s tou se dostavte na úřad. Na základě této faktury by Vám měl úřad přiznat příspěvek. V každém případě, že kdybyste dostala vyšší příspěvek než je cena opravy musela byste zbylou část vrátit.

S pozdravem

Václav Krása