Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na individuální dopravu

Autor Milan Astaloš
Předmět příspěvek na individuální dopravu
Dotaz

Dobrý den pane Krása, mám dotaz ohledně příspěvku na individuální dopravu.Mám průkazku ZTP a chtěl jsem si zažádat o příspěvek na dopravu. Nevlastním auto, aninemám blízkého příbuzného s autem, kdo by mě mohl dopravovat. Mám však kamaráda,který je ochoten mě vozit, nebo by mi i auto zapůjčil. Chci se zeptat, čím je podmíněn nárok na příspěvek na individuální dopravu a jaká je jeho výše. Pracovnice úřadu mě o takové možnosti neinformovala, jen o příspěvku na dopravu, která je podmíněná blízkým příbuzným.

Děkuji za odpověď. 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Astaloši,

příspěvek na individuální diopravu je vyplácen ve výši 3000,- Kč ročně a pokud jste držitelem průkazu ZTP a máte pohybové postižení, tak jinou podmínku splňovat nemusíte.

S pozdravem Václav Krása