Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přispevek na benzin a dalnični znamku

Autor Katerina Meisnerova
Předmět přispevek na benzin a dalnični znamku
Dotaz

Dobry den,jsem v invalidnim duchodu 3 stupně,po operaci pateře,K lekařum musim dojiždět autem 15km,tam a zpet 30km.Mam narok na přispevek na benzin a dalniční znamku?A mohu si zažadat i zpětně za rok 2011?Předem moc dekuji za odpověd.Meisnerova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Meisnerová,

zažádat zpětně o žádnou dávku si nemůžete. Pokud máte průkazku ZTP, máte nárok na příspěvek na mobilitu, o který si můžete požádat na Vašem ÚP. Na vaší obci s rozšířenou působnostísi můžete požádat o parkovací průkaz, na základě něhož byste byla zbavena dálničních poplatků.

S pozdravem Václav Krása