Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

připomínka k silničnímu zákonu

Autor Jiří Altman
Předmět připomínka k silničnímu zákonu
Dotaz Vážený pane Kráso, jsem Váš příznivec, ale na kartičce pro řidiče navrhujete zmírnění sankcí za nesvícení ve dne, navýšení trestných bodů a zmírnění trestů za zastavevení na vyhrazených místech. Domnívám se, že taková zmírnění nepřispějí k bezpečnosti na silnici. Tyto přestupky bezprostředně nikoho neohrožují, ale vytvářejí určitou atmosféru mezi řidiči a myslím,že po červencovém a srpnovém snížení počtu mrtvých na našich silnicích se zase vracíme do "normálu". Již jsem platil 500 Kč za nesvícení, ale rozhodně se nepovažuji za pronásledovaného, a příště si dám pozor. přeji hodně úspěchů jiří altman

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Altmane,

děkuji Vám za Váš dotaz.

Chci zmírnit sankce u takových přestupků, které   bezprostředně neohrožují ostatní účastníky dopravy. Na druhé straně bych chtěl  tvrdě trestat bezohlednost, piráctví a další nešvary našich řidičů.  

Přeji Vám všechno dobré.

S pozdravem

Václav Krása