Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přeprava vlakem

Autor Jana Nová
Předmět Přeprava vlakem
Dotaz

Dobrý Den pane Krása jsem na invalidním vozíku a velmi mě mrzí, že dopravce Regiojet stále nemá vagony pro vozíčkáře i když je slibuje už od začátku provozu. Jejich autobusy také nejsou bezbariérové a to stále nakupují nové. Tlačí NRZP na tuto společnost aby své vozy vlakové i autobusové dopravy zpřístupnila vozíčkářům?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

již několikrát jsme jednali s ministerstvem dopravy a upozornili je na tuto věc. Asi by v této věci chtělo nějaký čin, který by upozornil na tuto skutečnost. Ministerstvo dopravy nesmyslně tvrdí, že se jedná o soukromého dopravce, kterému nemůže diktovat, jaké má mít vozy. To samozřejmě není pravda. Každý dopravce se musí řídit evropskými normami a zpřístupnit vozy každému občanu. Budeme v této věci podnikat další kroky.

S pozdravem Václav Krása