Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přeprava osob na inv.vozíku v autě

Autor František
Předmět Přeprava osob na inv.vozíku v autě
Dotaz Dobrý den, pracuji v Sociálích službách jako řidič. Vedení organizace po mě požaduje přepravu osob na invalidním vozíku v dodávkovém autě. Vozidlo je vybaveno pouze nájezdovou rampou, k uchycení vozíku je použit stahovací popruh a vozík přivázán do ok v podlaze. Osoba sedící na vozíku není nijak zajištěna. Nikde jsem nenašel žádný zákon nebo předpis který by tohle řešil. Je vůbec možné takhle osoby přepravovat nebo musí mít vozidlo nějaké další úpravy. Moc se mi tenhle způsob přepravy jako řidiči zodpovědnému za cestující nezamlouvá. Děkuji za odpověď. František

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

je tomu skutečně tak, že žádný předpis nestanoví, že osoba, která je převážena na vozíku, má být připoutána. Vyžaduje se pouze připoutání vozíku tak, aby se nemohl hnout z místa. Řada řidičů to řeší tak, že pokud osoba na vozíku nemá dobrou stabilitu, tak je automobilovými pásy připoutána k vozíku, ale je to opravdu na dohodě. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.