Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepis vozidla na nevidomého

Autor Danica Hrdá
Předmět přepis vozidla na nevidomého
Dotaz

Dobrý den,

     obracím se na Vás s dotazem,zda  DOPRAVNÍ INSPEKTORÁT postupoval správně.Včera jsem byla přepsat motorové vozidlo na mého nevidomého přítele,ale velmi nás zaskočil fakt,že přítel musí mít v technickém průkazu mimo jeho  jako vlastníka zapsaného i  provozovatele.Přitom provozovatel v podstatě ručí za technický stav vozidla atd.,ale nebyl by jediný,kdo nevidomého bude vozit.Děkuji za odpověd´ˇ

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrdá,

dopravní inspektorát postupoval v souladu se zákonem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.