Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

praktická hluchota

Autor Vojtěch
Předmět praktická hluchota
Dotaz Vážený pane Kráso, pročítal jsem Vaši odpověď paní Romaně, která má praktickou hluchotu a tam píšete, že pokud je v autě označení 02, tak se nemusí platit dálniční poplatek. Prosím Vás tedy o upřesnění, jak to s dálničním poplatkem je. Mám taky průkaz ZTP na praktickou hluchotu a dálniční poplatky jsem platil. Děkuji Vojtěch

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vojtěchu,

máte pravdu Vy a já jsem paní Romaně skutečně špatně poradil.

Je to přesně tak, že všichni držitelé průkazu ZTP/P jsou osvobozeni od placení dálničních poplatků na území ČR. U průkazu ZTP jsou osvobozeny osoby od dálničních poplatků s vyjímkou osob neslyšících. To znamená, že Vy jako prakticky neslyšící osoba a držitel průkazu ZTP musíte platit dálniční známku.

Moc se omlouvám za chybnou informaci.

S pozdravem Václav Krása