Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Povinné ručení

Autor Jiří Karásek
Předmět Povinné ručení
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,chtěl bych se zeptat moje sestra vlastní auto a má samozdřejmě i pojištěné,jakožto ztp/p má na pojištění slevu,tím se chci zeptat zda je možné si pojistit mé auto na sestru když má jako ztp/p slevu nebo musí mít jen to své pojištěné a žádné jiné,pptám se aby nenastal nějaký problém,třeba odebrání automobilu děkuji Karásek Jiří

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karásku,

Vaše sestra nemá slevu na pojištění, ale pobírá příspěvek na provoz motorového vozidla. V tomto příspěvku jsou zohledněny jednak náklady na vlastní provoz auta, ale také náklady na pojištění automobilu. Vzhledem k tomu, že se jedná o dávku, nemůže být přiznána tato dávka Vám, ale pouze Vaší sestře, která má průkazku ZTP/P.

S pozdravem.

Václav Krása