Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Používání průkazu ZTP

Autor Martina Vrbová
Předmět Používání průkazu ZTP
Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně používání průkazu ZTP. Jeden známý ji používal když vozil nemocného otce. Kdyby ji používal dál, přestože otec zemřel, jedná se o trestný čin? Moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrbová,

situaci, kterou popisujete, nelze nazvat přímo trestním činem, ale je to nepochybně zneužití veřejné listiny a za to může být docela velká pokuta. Zákon 329 ve své příloze stanoví výši pokut, případně jsou pokuty uvedeny v zákoně o správních poplatcích. Pokuta může činit 20 tisíc a více.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.