Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Používání parkovacího průkazu v zahraničí

Autor Petra Janatová
Předmět Používání parkovacího průkazu v zahraničí
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych věděla, kde lze získat informace týkající se používání parkovacího průkazu v zemích EU. Nejde mi o dopravní předpisy, ale o výhody nebo chcete-li slevy (např. u nás PP nahrazuje dálniční známku). Telefonicky jsem kontaktovala Min. zahr. věcí, zde mi kompetentní pracovnice řekla, že od té doby, co jsme členem EU, toto řeší Ministerstvo dopravy. Na Min. dopravy mi ale bylo kompetentním pracovníkem řečeno, že toto ministerstvo se zabývá pouze naší republikou a tudíž nepodává informace o zemích EU. Zkoušela jsem i poslat on-line dotazy na 3 jednotlivé ambasády, je to již měsíc, dodnes žádná odpověď. Prosím, kde může člověk, vlastník PP cestující do zemí EU, získat informace týkající se užívání  PP v jednotlivých státech??? Velice děkuji za odpověď a zdravím. PJ

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janatová,

takové informace nikde nejsou. V zásadě platí, že jsou ve všech zemích EU podobné úlevy na předpisech o silniční dopravě jako u nás. Parkovací průkaz však neplatí jako náhrada za dálniční poplatky. Mimo ČR musíte všude dálniční poplatky platit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.