Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Použití značky O1 ve vozidlech

Autor Malec
Předmět Použití značky O1 ve vozidlech
Dotaz

Prosím, jak je to s použitím této značky? Hovoří se o použití ještě někde jinde než v § 67 zák. 361/2000 Sb.? Jedná se o to, že značkami O1 jsou vybavena i např. nízkopodlažní vozidla MHD, ale když ve vozidle není oprávněná osoba s průkazem MV, tak by to bylo pokutovatelné. Tyto značky jsou na vozidle trvale pevně umístěny. Musí mít tato značka vždy ochranný prvek a evidenční číslo, které i v průkazu MV aby byla platná při silniční kontrole? Jaké je předepsané provedení této značky - bez ev.čísla a ochr.prvku, či nikoliv? Ve speciální škole, kterou navštěvuje naše dítě s průkazem ZTP_P požádali zapůjčit pro přepravu zdrav.postižených dětí značku O1, že prý na jejich služebním vozidle, tato značka O1 (není originální) nemusí být při kontrole uznána. Jsou tedy i nějaké předpisy pro používání značky O1 pro vozidla služební (školní) a hromadné přepravy osob? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Maleci,

vozidla MHD nemají označení O1, ale mají pouze označení, že se jedná o vozidlo, které je určeno také pro přepravu osob se zdravotním postižením. Označení O1 je možné zapujčit i vozidlu, které přepravuje osoby se zdravotním postižením, ale toto označení musí být používáno pouze v té době, kdy držitelé průkazu ZTP jsou ve vozidle.

S pozdravem Václav Krása