Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Potvrzení o lékařské prohlídce

Autor Petr Dlouhý
Předmět Potvrzení o lékařské prohlídce
Dotaz

Pane Kráso,

jsem po cévní mozkové přhodě, je mi 46 let, zajímalo by mne, pokuď chci řídit auto, musím mít od neurologa vystaven doklad, který zaručuje mojí lékařskou jistotu, že mohu auto řídit. Ptám se, jak dlouho tento průkaz platí. To znamená, za jak dlouho budu muset jít opět na prohlídku.

Děkuji

Petr Dlouhý

724 970 348

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dlouhý,

doporučuji Vám nechat si vystavit od Vašeho ošetřujícího lékaře potvrzení o zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla. Pokud jej Vám lékař vystaví tak takové potvrzení není časově omezené, pouze v případě, že by o tom rozhodl Váš ošetřující lékař.

S pozdravem.

Václav Krása