Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

potřebuji radu

Autor Fedák Zoltán
Předmět potřebuji radu
Dotaz

Přišlo mi domů psaní,a vně že mám třetí stupen invalidyty-nejse si jist Nemám nárok na průkazku ZTP/P mám ted ZTP-nevim.A ještě jeden.Bydlym v blízkosti kasáren.Máme u domu parkoviště,jen pro obyvatele domu.Ale na to nebere nikdo zřetel.A parkovací stání zaberou vojáci ye žiškových kasáren v mor. třebové.jak postupovat aby nám sem daly značku PARKOVACI místa pro invalidy.jsme tu tři a nikdo prý stim nemůže nic dělat a stěžujem si všude kde to jde.Policii,načeníkovy kasáren-a nic.TAK PROSIM poradte.Předem děkuji Fedák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zoltáne,

III. stupeň invalidity neznamená nárok na průkazku ZTP/P. Pokud potřebujete parkovací stání na Vaše auto, navštivte dopravní odbor ve Vašem městě, aby Vám zřídili vyhrazené parkoviště. Upozorňuji však, že na toto vyhrazené parkování není právní nárok a že záleží na obci, zda vaší žádosti vyhoví.

S pozdravem Václav Krása