Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

poplatky na zahraničních dálnicích

Autor Plzáková Renata
Předmět poplatky na zahraničních dálnicích
Dotaz

Dobrý den, ráda bych v létě s dcerkou, která je držitelka průkazu ZTP/P, odjela někam k moři. Jak je to s dálničními poplatky  např. Chorvatsko, Itálie. V těchto zemích platí dálnici i auta se znakem, nebo mohou projet na legitimaci? Popřípadě, kde tyto konkrétní informace najdu?

Děkuji Plzáková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Plzáková,

mimo ČR musí dálniční poplatky platit každý občan bez vyjímky. To znamená, že průkazka ZTP mimo ČR není účinná. Můžete využít pouze parkovací průkaz, a to k parkování na vyhrazených parkovištích, případně k vjezdu do zón, kde je omezený probvoz vozidel. Ale i zde je nezbytné prostudovat si dané předpisy země. Takže budete platit všude dálniční poplatky jako ostatní cestující.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji