Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Policejní arogance

Autor Josef Pospíšil
Předmět Policejní arogance
Dotaz

Dobrý den, vážený pane Kráso chtěl bych se vás zeptat.  24.10.2008 jsem byl při parkování na vyhrazeném místě pro osoby s označením O1 kontrolován hlídkou státní policie č. 011152 a č. 309084 (služební čísla).  Já sám jako osoba zdravotně a tělesně postižený mám průkaz ZTP a označení O1 to je v pořádku ale byl jsem velice hrubě atakován policistou za to, že mám na zadním okně vystavenou kopii mého originálu O1 (originál jsem měl na přední palubce).  Policista s č. 011152 mě začal urážet a slovně napadat jako padělatele a podvodníka!  Já jsem si O1 ofotil pouze v dobré víře abych byl více vyditelnější i pro řidiče co jedou za mnou.  Nemyslím, že jsem udělal něco špatného, když originál jsem měl v přední části vozu a prokázal jsem se platným průkazem ZTP.  Policista mi kopii O1 sebral a vyhrožoval mi, že mě připravý i o originál.  Sepsal nějaký protokol ale já ho odmítl podepsat, žádal jsem o jeho jméno ale vysmál se mi.  Prosím vás o radu jak mám dále pokračovat a kam se obrátit.  Děkuji a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pospíšile,

postup policistů určitě nebyl adekvátní situaci, kterou popisujete. Problém je samozřejmě v kopii označení O1. To se nesmí. Policisté se pravděpodobně obávali, že kopie průkazu může být použita pro jiného řidiče. Na  zadní okno se dává pouze nálepka s označením vozíčkáře. Doporučuji Vám počkat. Policie si Vás může pozvat k podání vysvětlení, kde vše řeknete jak to bylo.

S pozdravem Václav Krása