Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pokuta za parkování v modré zóně

Autor Jaroslav Sellner
Předmět pokuta za parkování v modré zóně
Dotaz Vážený pane Kráso, jsem v invalidním důchodu a současně držitelem průkazu ZTP s parkovací kartou. 16.7.t.r. jsem byl vyfotografován v parkovací zóně na Smíchově v Holubově ulici a následně mě byla zaslána pokuta 500,-Kč za nedovolené parkování v parkovací zóně. Domníval jsem se, že pokud mě zákon dovoluje stát na zákazu stání (pokud nezpůsobuji dopravní překážku), platí tato vyjímka i v modrých zónách. Na dotaz na ÚMČ Praha 5 jsem se dozvěděl, že parkovat v těchto zónách mohu jen na místech vyhrazených pro invalidy. Byla informace ÚMČ správná a jsem povinen zaplatit pokutu? Děkuji za odpověď JS

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sellnere,

bohužel to tak skutečně je, že v parkovacích zónách neplatí průkaz OZP. NRZP ČR jednala s MHMP, ale pokud vím, nic konkrétního zatím nebylo dohodnuto. Je snaha, aby držitelé průkazu ZTP a ZTP/P si mohli požádat o jakýsi průkaz, který by je vyňal z poplatků, ale ještě vše nebylo zcela domluveno.  


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.