Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pokuta za parkování na vyhrazeném místě pro doprovod ZTP/P

Autor Lech Kubik
Předmět Pokuta za parkování na vyhrazeném místě pro doprovod ZTP/P
Dotaz Dnes 04.12.2015 jsem byl pokutován 1.000,- Kč za stání na vyhrazeném místě pro invalidy. Zaparkoval jsem na vyhrazeném místě a opustil vozidlo. Manželku, držitelku průkazu ZTP/P jsem vysadil 100m dříve, aby měla blíže do obchodu pro nákup (pohyb s protézou). Značku jsem měl na viditelném místě. Opustil jsem vozidlo. Při návratu jsem nastoupil do auta a vyjel z parkoviště, po 3 m mne zastavila Městská policie a jelikož jsem neměl fyzicky průkaz u sebe, udělili mi pokutu. Říkal jsem jim, že jedu pro manželku do obchodu, která je držitelem průkazu ZTP/P, ale to je nezajímalo. V průběhu vyřizování se manželka po mém telefonátu z obchodu dostavila, předložila průkaz ZTP/P s fotografií, ale policie tvrdila, že došlo k neoprávněnému použití a stání na značce pro hendikepované a vypsali složenku na pokutu ve výši 1000Kč. Mají na to právo? Mohu opustit vozidlo, když jsem doprovod ZTP/P ? Děkuji za reakci Lech Kubik

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubíku,

podle mého názoru postupovala městská policie v rozporu se zákonem. Pokud se jízda uskuteční v souvislosti s držitelem parkovacího průkazu, je možné využít jej tak jako by držitel byl přímo ve voze. Doporučuji Vám, abyste podal stížnost na postup městské policie. Stížnost je nejlépe poslat starostovy obce, která městskou policii zřizuje.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.