Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pokuta za parkování

Autor Jan Prokeš
Předmět pokuta za parkování
Dotaz

Dobrý den pane Kráso

Můj syn má takovýto problém : Jeden únorový den , vozil sluchově postiženou příbuznou s průkazem ZTP , po vyřizování jejích záležitostí aby vše co potřebovala zařídit stihla v jednom dni .

V jedné čtvrti zaparkoval na místě pro postižené , Nejříve jen procházející městský policista se vrátil a začal syna kárat za toto parkování . Došlo to až na šetření pro porušení zákona na magistrátu města Liberce . Před zajením šetření se syn odvolal písemně s tím že vozil

postiženou příbuznou . Na dopis nikdo neodpověděl . Při ustním projednávání dostal pokutu

6000Kč  s odůvodněním že postižená nemá parkovací kartu a tímto to úřednice ukončila .

Můžete poradit co s tím ? Pokuta se nám zdá příliš vysoká .Syn byl téměř rok bez práce a nemá na to .

Děkuji Prokeš

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Prokeši,

pokuta se mi zdá také příliš vysoká. Doporučují proti jejímu vystavení odvolat se ke krajskému úřadu. Problém je v tom, že neslyšící nemají nárok na parkovací průkaz a tudíž opravdu došlo k porušení předpisů. Je mi to líto.

S pozdravem Václav Krása