Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnět k řešení situace s parkováním pro ZTP (ZTP-P)...

Autor Novotný
Předmět Podnět k řešení situace s parkováním pro ZTP (ZTP-P)...
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Jako držitel průkazu ZTP-P se stále častěji setkávám s bezohledností řidičů, kteří bez příslušného parkovacího průkazu parkují třeba u nákupních center i jinde na vyhrazených a označených místech pro zdravotně postižené, nebo k tomu zneužívají již rok neplatné označení vozidel invalidů… Policie si toho nevšímá, nekontroluje to…! S tím se setkávám ve více středočeských městech a jinde to zřejmě nebude lepší… Máte možnost z pozice své funkce, nebo třeba přes interpelaci některého z poslanců iniciovat tlak na policejní funkcionáře a starosty měst na větší kontrolní aktivitu státních i městských policistů k řešení zmíněného stavu…? Je vidět, že když nejsou vůči bezohledným řidičům uplatňovány sankce, tak je nějaké předpisy a jejich dodržování nezajímají…! Děkuji za odpověď.

Novotný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

tuto věc neustále konzultujeme s jednotlivými městy a Městskou policií. Předpokládám, že se sejdu s novým ministrem dopravy, chtěl bych dosáhnout určitého zpřísnění zákona, pokud by řidič zneužil vyhrazeného místa. Je to však otázka jednání a nelze přislíbit, že se to hned podaří.

S pozdravem Václav Krása