Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Plošina vůz

Autor Karel Jandák
Předmět Plošina vůz
Dotaz

Vážený pane, na základě podnětů NRZP byl upraven vůz pro vozíčkáře na rychlíky. Již jsem se s ním setkal a musím říct, že po úpravě je to lepší co se týče interieéru. Velmi mě naštvalo změna vytočení zvedací plošiny, ta je teď kvůli pocitu několika jedinců nepoužitelná na úrovňových nástupištích. Šlo by zastavit vytáčení oněch plošin? Lepší bude udělat zábranu a nechat jí v takové poloze jak je.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jandáku,

asi není možné vyhovět všem. Na plošiny byly velké stížnosti, že jsou na hraně nástupiště a vznikalo nebezpečí havárie vozíku. Tento problém byl vyřešen, já jsem se tou zvedací plošinou vezl a nevidím v tom žádný problém. je potřeba si uvědomit, že co člověk na vozíku, to asi jiné potřeby. Tudíž je potřeba najít nějaký kompromis, který si myslím, že byl nalezen.

S pozdravem Václav Krása