Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Platnost průkazu ZTP/P ve státech EU

Autor Zdeňka Čechmanková
Předmět Platnost průkazu ZTP/P ve státech EU
Dotaz Dobrý den, zajímalo by mě jestli ve státech EU má stejné výhody průkaz ZTP/P jako v ČR? Dále průkaz na vozidlo 07 jestli můžeme bezplatně se synem použít dálnice, využít parkovací místa?? Děkuji za odpověď Čechmankova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Čechmánková,

průkaz ZTP a ZTP/P je platný pouze na území ČR a výhody s ním spojené nemůžete uplatnit v jiném státě. Pouze parkovací průkaz Vám umožňuje parkovat na vyhrazených parkovištích pro OZP. Pokud jde o dálniční poplatky mimo území ČR je musíte platit všude ve stejné výši jako ostatní uživatelé dálnic.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji