Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platnost parkovací karty

Autor Kuboš
Předmět platnost parkovací karty
Dotaz

Dobrý den, s výměnou označení O1 za průkaz O7 se začaly ta tyto průkazy psát data platnosti. Většinou je to do konce roku 2015. Je zřejmé, že zákonodárcům šlo o to, aby nebyly tyto karty např. po úmrtí nadále dlouhodobě zneužívány, jak tomu bylo u označení O1. Prosím, dopouští se invalida nějakého přestupku, pokud má tuto kartu za sklem ledabyle pohozenou, aniž by byla vidět jeho platnost? Nikde jsem to v zákoně nenašel. Je k tomu nějaký jiný předpis či vyhláška? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kuboši,

je to každého věc, zda používá platný či neplatný parkovací průkaz. Pokud jej zastaví Policie a bude mukontrolovat kartu, která bude neplatná, tak zaplatí pokutu. Vzhledem k tomu, že na parkovací průkaz je nárok, pokud je osoba držitelem průkazu ZTP či ZTP/P a je postižena tělesně, mentálně či zrakově, není problém parkovací průkaz vyměnit na odboru sociálních věcí příslušné obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji