Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platím parkovné?

Autor Růžička
Předmět platím parkovné?
Dotaz Dobrý den p. Kráso. Prosím moc o odpověď, neboť to nemohu nikde najít. Dnes jsem byl na urologickém vyšetření(jsem paraplegik po úraze - ochrnutý) na urologické klinice na Karlově. Nestál jsem na vozíčkářích protože byly obsazené. parkoval jsem asi 8 metrů za vyhraženým parkovištěm pro vozíčkáře. Mám již novou cedulku invalidy, mám ruční řízení a přesto jsem měl za stěračem lístek na pokutu za špatné parkování. Ihned jsem jel na Městskou policii, kde jsem sice uspěl, díky pochopení pracovnice, ale bylo mi zděleno, že musím zaplatit parkovací poplatek a stát na vyhražených místech. To ta cedulka invalidy je potom nanic. Jak to prosím Vás je. Děkuji předem Růžička

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Růžičko,

je to tak, že parkovací průkaz neosvobozuje od špatného parkování - tam, kde nesmí zastavit. Není však pravda, že musíte parkovat pouze na vyhrazeném parkovišti. Můžete samozřejmě stát tam, kde je to povoleno.

S pozdravem Václav Krása