Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

placení parkovného

Autor Kadlec Petr
Předmět placení parkovného
Dotaz

Dobrý den pane Kráso

Nechci Vás zdržovat dlouhosáhlými notoricky známými dotazy, jejichž odpovědi, jsou převážně k dispozoci, i pro méně zdatné internetové hledače, na různých Webových stránkách. Zajímal by mne Váš názor na povinost placení nemalého parkovného v areálu KN v Liberci i pro držitele průkazu ZTP. Je pravdou, že první půlhodina je zdarma, ale každá, byť započatá je již zpoplatněna. Kdo stihne kontrolu u odborného lékaře(v mém případě neurochirurgie) za půl hodinky?

Děkuji za Váš názor Kadlec Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kadleci,

připadá mi zvláštní, že by se před Krajskou nemocnicí mělo platit, ale Liberec není jediná nemocnice. I v Praze jsou nemocnice, kde se na parkovištích platí, např. MOTOL. Je to především proto, aby zde neparkovali lidé zbytečně. Připadá mi však zvláštní, pokud parkovné vyžadují i pro držitele průkazu ZTP. Doporučuji Vám podat stížnost na vedení Krajské nemocnice s tím, že standardem je, že držitelé průkazek ZTP či ZTP/P parkovné neplatí.

S pozdravem Václav Krása