Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Placené parkování pro ZTP/P FN Olomouc

Autor Vladimír Dušek Říhovský
Předmět Placené parkování pro ZTP/P FN Olomouc
Dotaz Dobrý den pane Krása,dnes jsem netrefil na dotaz který byl adresovaný Vám,jedná se o placené parkování pro ZTP/P,jezdím do FN.Olomouc pátým rokem,to,že parkování v areálu převzala Bezpečnostní služba,to by mi až tak nevadilo,problém je,že před klinikou hematoonkologie zrušili možnost parkování.Jezdím pravidelně na kontroly z Ostravy a teď již podruhé v průběhu mé nemoci [ mnohočetný myelom s vážným poškozením páteře a neuropatie dolních končetin ] pravidelně 2 - 3 týdně na chemoterapii,kdy konzultace a úkon trvá cca.6 hodin. Během této doby,se s pomocí chodím do auta polohovat.Nevydržím sedět v čekárně.Dotaz zní? Zdá u každé kliniky v areálu nemocnice,musí být zajištěno parkování pro ZTP/P,nebo musím využít parkoviště na druhém konci nemocnice.Hematoonkologická ambulance se před časem přestěhovala do jiné budovy kde není parkování vůbec žádné. S mou nemocí ujdu sotva pár metrů a jízda sanitkou je pro mne absolutně vyloučena. 19.1.2018 mě rozčílilo,kdy při placení částky mi onen člověk z Bezpečnostní služby vynadal že stání na žlutých čárách není dovoleno a příště zavolá policii a nechá mě odtáhnout. Vysvětlil jsem mu mou situaci,ale bez výsledků. Snažil jsem zaparkovat co nejblíže i když mé auto nijak nestálo a nepřekáželo v provozu. Ty žluté čáry jsou totiž po celé nemocnici. Parkovací místa ať normální nebo ZTP absolutně nedostačují návštěvnosti pacientů. Údajně vytvořili nějaké parkoviště u vrátnice. Ale pro mě absolutně nevyhovují. Jsem z toho velice špatný a myslím že k léčbě mé nemoci nijak nepřispívá. Uznejte sám,jestli tato situace nestojí k zamyšlení. Děkuji za odpověď jak danou situaci řešit. Vladimír Dušek Říhovský

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Říhovský,

chápu Vaši složitou situaci, ale to, jak si nemocnice zřídí parkovací místa pro OZP, je skutečně na ní. Žádný předpis nic takového nestanoví. Je potřeba se domluvit s Vaším ošetřujícím lékařeml, aby dal podnět nemocnici na zřízení několika parkovacích míst pro OZP v té části, kde se léčíte. Věřte mi, že tuto věc já nemohu ovlivnit. Můžu Vám ještě doporučit požádat o spolupráci naši krajskou odbočku NRZP ČR v Olomouci, která má emailovou adresu olomouc@nrzp.cz, předsedou je pan Mgr. MIlan Langer, telefon 603 496 486.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji