Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Placené parkování.

Autor Jiří Honomichl
Předmět Placené parkování.
Dotaz

Vážený pane Krása.

Obracím se na Vás s prosbou, zda-li byste mi nemohl říci, jak se to má s parkováním držitelů průkazu ZTP II. stupně na placených parkovištích. Při svých cestách se setkávám s dvojím výkladem. Někde jsem od parkovného osvobozen, jinde ho po mne vyžadují. Moc se v tom nevyznám a chtěl bych mít jasno. Předem Vám velmi děkuji za odpověď.

Přeji krásný den.

Jiří Honomichl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honomichle,

placení na parkovištích pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P není zákonem nijak upraveno. Záleží na správci parkoviště jak nastaví ceník služeb. Někteří provozovatele parkoviště mají slevy na pakrování pro drržitele průkazů, jiní striktně vyžadují plnou cenu parkovného. Musíte se přizpůsobit vždy místní úpravě.

S pozdravem.

Václav Krása