Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkoviště

Autor Doležálková
Předmět parkoviště
Dotaz Dobrý den pane Václave, mám dceru, která má problémy s chůzí a chtěli bysme pro ni požádat o zřízení parkoviště pro invalidu. Má víc druhů onemocnění mimo jiné i duševní (není na ní vidět) a nerada bych její diagnǒzy "přenášela" na MÚ, kde pracuje sousedka. Podle čeho nebo jakého posudku, listin se jí případně přidělí parkoviště? Má MÚ přístup do zdravotní dokumentace? Samozřejmě vlastní průkazku ZTP/P. děkuji Doležálková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Doležálková,

MÚ nemá nárok nahlížet do Vaší zdravotní dokumentace. Jediným dokumentem k oprávněnostiu žádosti o vyhrazené parkoviště je průkaz ZTP nebo ZTP/P, což Vaše dcera vlastní. Na základě toho si můžete požádat o vyhrazené parkoviště. Upozorňuji Vás však, že není žádný právní nárok na zřízení takového místa. To znamená, že MČ může zřídit takové parkovacíé místo, ale pokud se rozhodne, že parkovací místo nezřídí, tak nemáte možnost toto rozhodnutí právní cestou zvrátit. město může, ale také nemusí zřídit vyhrazené parkovací místo. Může jej zřídit pouze pro držitele průkazu ZTP či ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.