Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování ZTP/P

Autor Věra Valentová
Předmět parkování ZTP/P
Dotaz

Moje švagrová má průkaz ZTP/P. Parkovali jsme na placeném parkovišti na Vítězném náměstí v Praze 6 (patřící VŠCHT), kde nám žádnou slevu neuznali a museli jsme zaplatit plné "parkovné". Jsou parkoviště povinna uznat slevu nebo má švagrová slevu jen někde? Děkuji za odpověď. Valentová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Valentová,

provozovatel parkoviště nemá ze zákona žádnou povinnost udělit žádnou slevu na parkovné pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Záleží na jeho rozhodnutí zda slevu udělí či neudělí.

S pozdravem Václav Krása