Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování ZTP/P

Autor Miroslav Mach
Předmět Parkování ZTP/P
Dotaz Dobry den, chci se zeptat, jak je to s parkováním na místě vyhrazeném pro invalidy. Příklad: V Praze 11 je kostel Matky Terezy, zároveň je v kostele klub Domeček pro rodiče s dětmi. Před kostelem je vyhrazené parkoviště pro cca 10 aut a z toho jsou 2 parkovací místa pro invalidy. U vjezdu na parkoviště je značka zakaz vjezdu pro osobní auta a motocikly. Pod značkou je dodatková tabulka Mimo vozidel s povolením KCMT, IZS, MP. Návštěvníci kostela na parkoviště zajíždějí a správce kostela jim vydá povolení k parkování. Podepsaný lístek s datumem a razítkem. Toto ale vyžaduje i po invalidech a tak se musi jít do kostela, kde vystaví lístek, který se pak musí odnést zpět do auta za sklo. Chci se zeptat zda musi mít invalida na vyhrazeném místě pro invalidy, které je nejspíše obce, další povolení k parkování. Nevim co zkratky na dodatkové tabulce znamenají KCMT bude asi kostel, IZS asi zasobování a MP bude asi městská policie. Myslel jsem že Invalida s označením na aute (vozik), může vjet do zákazu, pokud je pod ním dodatková tabulka a parkovat na místech pro invalidy. Co znamená když slíším třeba v televizi, že invalida může parkovat ma místech kde nebráním provozu po nezbytnou dobu. To je jak dlouho ? Děkuji za odpověď Mach

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Machu,

pokud není pod zákazem vjezdu dodatková cedule povolen vjezd dopravní obsluze nebo zásobování, tak nemůžete do areálu vjet.

S pozdravem Václav Krása