Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování ZTP

Autor Hana Berková
Předmět parkování ZTP
Dotaz Dobrý den, Vím, že podobných dotazů je na Vašich stránkách několik. Přesto si nejsem jistá, jestli pokrývají i následující situaci. Matka je držitelkou průkazu ZTP a auto má označené příslušnou značkou (vozidlo přepravujícího osobu těžce pohybově postiženou). Svoje auto zaparkovala před Úřadem městské části, kde si byla vyřídit výměnu občanského průkazu. Úřad nemá označená parkovací místa pro invalidy. Vjezd je označen značkou "Zákaz vjezdu mimo vozidla s povolením ÚMČ" a parkoviště pro 4 vozidla s povolením ÚMČ (ta byla obsazená). Dále je zde prostor, kde obvykle parkuje několik aut, ale není označený značkou parkoviště a je za tou značkou zákazu vjezdu. Auta zde ničemu nepřekážejí. Tam auto odstavila. Když se cca po 10 minutách vrátila, čekala na ni strážnice městské policie a dala jí pokutu 200,-Kč. Matka ji na značku "invalidy" upozornila, ale policistka o tom odmítla diskutovat s tím, že by jí "mohla dát taky pokutu 2000,-Kč". Chci se zeptat, jestli má držitel ZTP s označeným autem právo zde zastavit a jestli si máme na jednání policistky stěžovat. Děkuji. H. Berková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Berková,

je to sporná věc, musel bych přesně vidět místo. Přesto Vám doporučuji neplatit s tím, že budete pozvána před přestupkovou komisy, kde možná lépe dokážete vysvětlit, proč jste stála na místě kde jste stála.

S pozdravem Václav Krása